تزریق چربی

 

عبارت صحیح برای تزریق چربی ، پیوند چربی می باشد. در واقع چربی از جای دیگر بدن یک انسان برداشته شده و به قسمت مورد نیاز مثل صورت ، باسن ، پشت و … در همان فرد تزریق می شود. بدین ترتیب سلول های چربی که از بدن خودتان برداشته شده طی چند روز به بافت های جدید پیوند می شود. بدیهی است مانند هر پیوند سلولی دیگری مقداری از سلول موفق به پیوند نمی شوند و از بین می روند . ولی درصدی از سلول های تزریق شده پیوند می شوند و برای همیشه باقی می مانند.

کاربرد تزریق چربی :

از تزریق چربی یا پیوند چربی برای پر کردن و حجم دادن به مناطق مورد نیاز در بدن استفاده می شود .مثلاً

  • تزریق چربی به صورت (لب ، گونه ، …)

  • تزریق چربی به باسن

  • تزریق چربی به سینه

  • تزریق چربی به پشت دست

  • تزریق چربی به اسکار آکنه و سایر اسکارهای تو رفته

  • تزریق چربی به مچ پا

روش انجام تزریق چربی :

ابتدا منطقه ای که بافت چربی اضافی دارد مثل شکم یا ران تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد سپس توسط یک دستگاه مکش ضعیف بافت چربی خارج می شود . سپس بافت چربی برداشته شده شسته و تصفیه شده و بعد با بی حسی موضعی به محل مورد نظر توسط سرنگ مخصوص تزریق می شود.

نتایج تزریق چربی به چه شکل است؟

بلافاصله بعد از تزریق ورو زیادی وجود دارد و بنظر می رسد محل دریافت کننده چربی تغییر شدیدی کرده است . معمولاً بعد از یک هفته ورم شدید برطرف می شود. مثلاً در ناحیه صورت بعد از گذشت یک هفته ورم بسیار خوب و ملایم است . طی 2 تا 3 ماه ورم صد در صد برطرف می شود و هر تغییری که ایجاد شده است برای همیشه و دائم باقی می ماند.

آیا تزریق چربی نیاز به تکرار دارد ؟

معمولاً در مرحله اول بیش از حد مشخصی نباید تزریق انجام شود زیرا منجر به عوارض می شود .لذا چنانچه کسی مایل باشد حجم بیشتری به منطقه مورد نظر اضافه شود باید یک مرحله دیگر اینکار را تکرار کند . معمولاً 90 درصد افراد همان مرحله اول را کافی می دانند ولی به هر حال بنا به تمایل بیمار دفعات آن تکرار می شود.

نمونه تصاویر تزریق چربی